Detský ergonomický nosič Rischino Flexi XCross Black and White folklor srdcká

€159
Momentálne nedostupné

Detský ergonomický nosič, ktorý je vhodný od 5 mesiacov po 3 roky. Tento nosič je veľkostne nastaviteľný, preto porastie spolu s dieťaťom. Nosič sa nastavuje do šírky aj do výšky, jednoducho pomocou šnúrok, prispôsobíte si ho poľahky veľkosti svojho dieťatka. Oproti novorodeneckému nosiču Rischino Flexible, má Flexi XCross pevnejší bedrový pás, ktorý je zárukou väčšej pohodlnosti pri nosení ťažšieho dieťaťa. Najväčšou prednosťou nosiča je možnosť nosiť popruhy paralelne, alebo prekrížené. Pre tieto dva rôzne spôsoby nosenia máte u nosiča Flexi XCross k dispozícii dva vymeniteľné ramenné popruhy, ktoré môžete podľa potreby používať.

Detailné informácie

Podrobný popis

Upozornenie: Fotky použité u Flexi XCross sú z väčšej časti prevzaté z fotogalérie nosičov Rischino Flexible, berte prosím na vedomie, že na zobrazených fotografiách je väčšinou zobrazený nosič Rischino Flexible,  keďže takto je fotogaléria dodávaná výrobcom. Fotky teda berte ako ilustračné, kvôli zobrazenému dezénu.

Vekové rozpätie, kedy v Rischino Flexi XCross môžete nosiť dieťatko

Nosič je vhodný pre bábätká od veku cca 5 mesiacov do 3 rokov - (konfekčná veľkosť 68-104). Váhové rozpätie, na ktoré je nosič certifikovaný je 3,5 kg - 25 kg. 

Nosič sa nastavuje plynule pomocou šnúrok, ktoré sú všité do chrbtovej opierky.

Nastavenie šírky sedu dieťatka: 25-46 cm

Nastavenie výšky chrbtovej opierky: 39-48 cm

Rischino Flexi XCross nosič nie je vhodný na nosenie novorodenca, vyhovuje deťom od konfekčnej veľkosti 68 a súčasne cca 5 mesiacov veku. Je potrebné dodržať obidva údaje, t.j. aj konfekčnú veľkosť, aj vek... po prípade, ak je dieťatko mimoriadne "veľké", napríklad v 4 mesiacoch nosí veľkosť 74 a váži 8 kg, je možné už uvažovať nad týmto nosičom aj v tomto veku.

Detský ergonomický nosič Rischino Flexi XCross Black and White folklor srdcká
 


Nosiace pozície

Svoje dieťatko môžete nosiť v dvoch pozíciách:

- vpredu na bruchu (komfortné nosenie na bruchu je cca do 1-1,5 roka)

- na chrbte (začať nosiť na chrbte môžte už u 6-9 mesačných detí, ale najviac je táto pozícia využívaná u detí od 1 roka)

 

Rischino Flexi XCross a pohodlnosť pri nosení z pohľadu rodiča

Aby sa Vám v akomkoľvek nosiči dobre nosilo, musí Vám nosič svojím strihom "sadnúť". Osobná skúsenosť s vyskúšaním nosiča je na diaľku neprenosná, ale z našej strany Vám dáme tie najdôležitejšie informácie, podľa ktorých sa Vám bude lepšie vyberať:

- Na nosenie ťažších detí je Rischino Flexi XCross pohodlnejší, než Rischino Flexible.  Vďačí za to najmä pevnejšiemu bedrovému pásu, ktorý lepšie prenáša vyššiu váhu dieťaťa do bedrovej oblasti (a bedrá a pás toho znesú pri nosení viac než ramená) .

- K nosiču dostanete až dva typy ramenných popruhov. Jedny popruhy na paralelné nosenie a jedny, pokiaľ budete chcieť nosiť s prekríženými popruhmi. Aký typ popruhov Vám bude viac vyhovovať, to treba vyskúšať. Niekomu vyhovuje to a niekomu ono. U Flexi XCross máte teda možnosť si vybrať a nosiť tak, ako to bude najpohodlnejšie práve Vám. Ramenné popruhy sa aj u tohto nosiča nasavujú v troch bodoch a treba sa s ich nastavením trošku "pohrať". 

- Dojčenie v nosiči - je možné, ale treba sa to naučiť :-). Dojčenie pri nosení je veľmi praktické, pretože môžete dojčiť v intimite nosiča kedykoľvek a kdekoľvek. V návode k nosiču nájdete tipy, ako na to.

Ako nosič vyhovuje rôznym typom postáv
Stredné postavy – ÁNO
Nízke a štíhle ženy – ÁNO – nosič je vhodný aj pre veľmi štíhle mamičky s pásom od 58 cm. Pravdepodobne Vám bude viac vyhovovať nosič s prekríženými ramennými popruhmi.
Vysoké a mohutné postavy – ÁNO – limitom je dĺžka bedrového pásu max. 130 cm a ramenné popruhy s dĺžkou 100 cm.

Pri striedaní sa rodičov rôznych telesných konštitúcií je potrebné si bedrový pás a ramenné popruhy vždy prestaviť. 

Detský ergonomický nosič Rischino Flexi XCross Black and White folklor srdcká 1
 

Bezpečnosť a pohodlie z pohľadu dieťaťa

Výrobca si dáva na bezpečnosti a pohodlí pre dieťatko záležať:

- Dieťa sedí v Rischino Flexi XCross v M-pozícii, kedy sú kolienka dieťaťa minimálne vo výške zadočka, alebo vyššie. Dieťa je tak bezpečne nosené v pozícii, ktorá zabezpečuje zdravý vývin bedrových kĺbikov.

- Nosič je možné zmenšiť podľa potreby dieťatka, takže bábätko nie je nútené príliš roznožovať nožičky, aby sa prispôsobilo veľkosti nosiča, ale nosič sa prispôsobí jeho možnostiam.

- Priebežné zväčšovanie spodnej časti, kde sedí dieťatko. Spodok je možné zväčšiť až na 46 cm, takže aj odrastenejšie dieťa bude mať stále nožičky podoprené od kolienka ku kolienku.

- V oblasti pod kolienkami je nosič mäkučko vyvatovaný, takže táto časť dieťatko neotláča.

- Plynulá regulácie výšky chrbtovej opierky, nosič takto postupne rastie a prispôsobuje sa výškej dieťatka.

- Použitá šatkovina z organickej bavlny, ktorá je veľmi mäkká a vzdušná, príliš dieťatko nezahrieva (dôležité predovšetkým v lete).


Nastavovanie nosiča

Pre začínajúcich nosiacich rodičov môže byť nastavovanie Rischino Flexi XCross náročnejšie. Je to daň za jeho flexibilitu (prispôsobenie sa rôznym veľkostiam). Odporúčame postupovať podľa podrobného návodu na použitie, ktorý je k nosiču priložený a taktiež si pozrieť video od výrobcu, ktoré nájdete pred popisom tohto produktu.

Pokiaľ si nosič správne nastavíte, budete pri vkladaní dieťaťa do/z nosiča boli plne samostatní a nebudete potrebovať asistenciu druhej osoby. A to ani pri nosení na chrbte, všetko zvládnete sami, len to chce cvik.

Zapamätajte si, že potrebujete nastaviť dve veci:

1. Veľkosť chrbtovej opierky - veľkosť sa nastavuje pomocou troch šnúrok, ešte pred vložením dieťatka:

- šírka pod zadočkom

- výška nosiča - na obidvoch bočných stranách nosiča sú šnúrky, pomocou ktorých sa reguluje výška nosiča.

2. Dĺžku bedrového pásu a dĺžku ramenných popruhov na svoje telo - toto nastavujete až pri vkladaní dieťatka do nosiča.

Detský ergonomický nosič Rischino Flexi XCross Black and White folklor srdcká 2
 

Vychytávky, ktoré na Rischino Flexi XCross nájdete

- Vymeniteľné ramenné popruhy. Budeme sa opakovať, ale vymeniteľné ramenné popruhy sú najväčšou vychytávkou u Rischino Flexi XCross, takže to nie je za škodu to zopakovať. Ramenné popruhy môžete nosiť paralelne alebo prekrížené → čo Vám bude viac vyhovovať, to už musíte vyskúšať sami. S nosičom dostávate:

1. klasické popruhy - poriadne vyvatované ramenné popruhy na nosenie paralelne (paralelné nosenie je také, ako nosíte napríklad batoh - každý popruh sa obtáča okolo tej istej ruky).

2. popruhy na nosenie do kríža - sú na toto nosenie prispôsobené, t.j. nie sú tak veľmi vyvatované, sú plochejšie a širšie. Týmto sa Vám lepšie rozloží Váha cez chrbát.

- Súčasťou nosiča sú tenké slintáčiky, ktoré ochránia ramenné popruhy pred zašpinením. Nemusíte ich dokupovať samostatne, máte ich zadarmo k nosiču ♥.

- Nosič je možné zrolovať do rolky a nosiť zvinutý na páse.  Túto možnosť využijete už pri väčšom chodiacom dieťati, u ktorého je časté striedanie nosenia a samostatnej chôdze. Napr. keď dieťatko pol hodinku bežká samotné, môžete nosič mať na páse takto zvinutý. Je to veľmi praktické.

- Použitie šatkoviny z organickej bavny.  Šatkovina je veľmi mäkká a príjemná na omak, látka Rischino nosičov nie je extrémne hrubá, má gramáž, vďaka ktorej nebude v lete deťom priveľmi horúco.  Navyše organická bavlna predstavuje najvyššiu kvalitu.

- Podrobný návod na použitie.  Návod je veľmi kvalitne spracovaný a nájdete v ňom okrem návodov na nosenie aj informácie o nosení detí a odpovede na najčastejšie otázky, ktoré majú rodičia začínajúci s nosením.

 

Materiálové zloženie:

90% biobavlna + 10 % egyptská bavlna

Údržba:

Rischino nosiče údržba 

Detský ergonomický nosič Rischino Flexi XCross Black and White folklor srdcká 3

Nastavovanie nosiča Rischino Flexi XCross